Познатиот рапер Стефан Ѓуриќ – Раста наводно е уапсен во Белград, пренесуваат српските медиуми. Раста бил фатен со неколку пакетчиња марихуана, и тоа во центарот на градот, а наводно полицијата ќе го претресува и неговиот стан.

Официјална информација или потврда засега нема ниту од него ниту од некој од неговите блиски. Молчи и неговата поранешна сопруга, пејачката Ана Николиќ со која ја има ќерката Тара.