Во Њујорк е уапсен маж поради сомнеж дека планирал да набави гранати и да ги активира на „Тајмс сквер“.

Тој бил уапсен синоќа, изјавија извори од истрагата за „Ројтерс“.

Американските власти не веруваат дека осмничениот е поврзан со поголема терористичка група.

извор: Makfax