Две лица се уапсени во близина на Амбасадата на САД во Сараево. Според босанските медиуми, приведените се поврзуваат со синоќешното убиство на Милош Остоиќ (29) во Источно Ново Сараево.

Околу 23 часот непознато лице пукало на Остоиќ нанесувајќи му тешки телесни повреди, на кои тој им подлегнал во болницата.

извор: Makfax