Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово на 14.08.2019 во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар.

При нивен и преглед на возилото, пронајден е кокаин. Двајцата се приведени во Полициската станица Тетово, а по документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

извор: Makfax