Бугарска државјанка е уапсена во Тетово под сомнение дека посредувала при проституција.

Според информациите на МВР, вчера во Тетово на улицата 120, под сомнение за сторено крвично дело „посредување при вршење проституција“ била приведена Ј.Н.(47) од Бугарија. Засега не се познати детали. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax