x

Турската легенда ја напушти болницата: Рушту пуштен на домашно лекување

Рекордерот по бројот на одиграни натпревари во репрезентацијата на Турција, Рушту Речбер, кому му беше дијагностициран коронавирус, бил отпуштен од болницата, јавува Си-Ен-Ен Турк.

Речбер (46) беше хоспитализиран на крајот на март и беше сериозно болен за време на неговиот престој во болница, но во моментов се опоравува.

Рушту е рекордер за Турција со вкупно 120 настапи.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата