x

Тројца тренери се надеваа на елиминација на Јувентус

juventus-u23

Италијанските медиуми се убедени дека дуелот во Лигата на шампионите беше повеќе од доволен за да Маурицио Сари добие успех, за челниците на клубот елиминацијата значи голем неуспех.

Неофицијално веќе е направена листа на потенцијални кандидати за тренерското место во „Старата дама“.

Станува збор за Маурицио Покетино, Симоне Инзаги и Серхио Кончеикао. Покетино остана без работа откако го напушти Тотенхем, Инзаги работи како тренер на Лацио, додека пак Серхио е во моментов на „кормилото“ на Порто.

Останува да видиме дали навистина Сари ќе стане екс во Јувентус, и кој ќе го замени на неговото место.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата