Три лица ги загубија животите во поплави предизвикани од обилните дождови на брегот на Црно Море во Турција. Единаесет лица се водат како исчезнати, информираше министерот за внатрешни работи на Турција, Сулејман Сојлу.

Еден од починатите во поплавите е полицаец.Надлежните служби спасиле 127 лица.

извор: Makfax