x

Тричковски за грчка Газета: Некогаш бевме 160, а сега сме на ЕП

makedonija-gruzija-trickovski

Иван Тричковски за грчките медиуми даде интересна изјава во која го опишува чувствто кое сите во моментов го носиме, а тоа е она фудбалски најубавото, победничко. На пат сме кон континенталниот шампионат, и неможе во моментов ништо да не онерасположи.

„Со доаѓањето на Игор Ангеловски за селектор, и враќањето на Горан Пандев нештата се променија во целост. Пред неколку години бевме 160 во светот, а сега сме на пат за Европскиот шампионат. Ова е прекрасно чувство за нас, за целата нација. Нема да застанеме тука, сакаме да бидеме уште подобри и да направиме нешто и на тој континетален шампионат„ – изјави Тричковски за „Газета.гр.“

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата