x

Тричковски го совлада Гачевски, но голманот на крајот излезе како победник

gacevski

Во „македонскиот“ дуел на Кипар, Енозис на Филип Гачевски го „шокираше“ тимот на АЕК Ларнака.

Се добро почна за АЕК, Тричковски во 3. минута го совлада Гачевски, и донесе водство.

Сепак, во вториот дел пресврт. Екс играчот на Вардар, Џонатан Балотели погоди во 57. минута, а потоа Удоји во 79. за целосен пресврт. Во госинтскиот тим во 66. минута влезе Стефан Спировски, додека Мојсов го немаше ниту на клупата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата