x

Трим Љум денеска на тестови

Тимот на Струга Трим Љум почитувајќи ги препораките на надлежните институции за време на подготовките за новата сезона направи тестирања за коронавирусот.

Се надеваме дека се ќе биде во ред во таборот на стружани во тој поглед и играчите ќе можат во мир да ги продолжат тренинзите летово.

Трим Љум има договорено серија на пријателски средби на домашен терен што се вели, затоа што поголемиот дел од прволигашите доаѓаат на подготовки токму во нивниот град.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата