x

Тренерот на Борусија Д. со насмевка за Халанд: Ќе видиме…

Тренерот на Борусија Дортмунд, Лусиен Фавре, ниту потврди ниту одрече за можниот трансфер на Ерлинг Халанд. Тој на прес-конференција беше прашан за овој фудбалери, и ниту потврди, ниту одрече. Со насмевка го искоментира сето тоа.

„Ќе видиме. Следиме неколку играчи, заинтересирани сме, но не мислиме на новите имиња“, рече Фавре.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата