x

Трајковски блеска, двојна одбра за Топ 5 (ВИДЕО)

122869182_741326453121245_870229213660414011_n

Жељко Бабиќ во вистинско време одлучи да направи замена на голот на Е.Пелистер. Мечот го почна Чаневски, но кон 20. минута влезе Трајковски. Овој потег беше полн погодок за битолчани, Трајковски влезе во серија на интервенции, запиша шест, а во центарот на вниманието е двојната одбрана која сигурно ќе се најде во Топ 5 листата за 2. коло.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата