x

Трапановски официјално во Шкупи

trapanovski-bunjaku-1

Спортмедиа најави, а на Чаир потврдија. Кристијан Трапановски и официјално е нов играч на тимот на Шкупи. Офанзивниот Македонски младински репрезентативец го засилува тимот од Чаир кој со него уште повеќе ќе  стане моќен во навалната линија.

Трапановски доаѓа од Академија Пандев, каде што ја мина и младинската школа и од каде што го направи интернационалниот трансфер во тимот на Славија Прага. неговиот прв обид надовр од мак фудбалот беше релативно неуспешен, но Трапановски сега во Шкупи ќе има нова шанса за докажување на својот несомнен, квалитет и портенцијал. Само уште еден плус за него е фактот што клубот е во сериозна битка, за највисок пласман, и е во трка за шампионската титула.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата