x

Трансформација на У21, четворица новопивикани за дуелот со Црна Гора

20201104094545

Македонската репрезентација до 21. година доживува тотална трансформација во моментов затоа што поради проблеми со составот, по враќањето од Израел, а во пресрет на мечот со Црна Гора повикани се петмина нови фудбалери, повеќето дебитанти.

НА репрезентативниот табор му се приклучуваат, Енсар Љума од Шкендија, Ване Јованов од Академија Пандев, Виктор Крстевски Вардар, Славе Маркоски Септември Софија.

Ова значи дека ние ќе имаме сосема поинаков изглед на терен во однос на она што се случуваше досега во квалификациите, но ние секогаш и покрај сите проблеми сме излегувале на крај како победници.

Мечот против Црна Гора е последен од тековните квалификации, го играме во вторник од 13:30 часот на комплесот Петар Милошевски.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата