x

Трансфер: Бобан Георгиев и официјално претставен во Борац Бања Лука!

gjorgjiev

Бобан Георгиев, некогашен член на Металург, Брегалница, Силекс и Радник Сурдулица, од денеска и официјално е ново име во Борац Бања Лука, во еден од најголемите и најпознати клубови БиХ. Клуб кој настапува во квалификациите во Лигата на Европа, ако го мине Рио Аве во 2.квалификациско коло ќе игра против турскиот гигант Бешикташ.

Крилниот напаѓач потшиша договор со Борац Бања Лука до крајот на оваа сезона, а од клубот се пофалија дека успеале да ангажираат големо засилување.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата