x

Трамп “нападна“ фан на клубот на Алиоски, Лидс возврати со стил!

tramp-i-alioski

Откако полека, но сигурно и самиот се уверува дека ја загуби битката за нов мандат како претседател на САД, Доналд Трамп почна да прави неверојатни гафови.

Имено Трамп на „Твитер“ означил погрешен човек, а тој погрешниот да ти бил голем и еден од најголемите фанови на Лидс, Алфред Њуман, кој се опишува како фан кој цел живот навивал за Лидс и кој има само 132 следбеници.

Ова го примети англискиот премиерлигаш, па возврати со стил, исто така на Твитер:

Си мислел дека изборите се наместени, а тогаш нападна навивач на Лидс“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата