Американскиот претседател, Доналд Трамп, наведе дека вчера примил многу топло писмо од севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

Тој писмото го нарекол прекрасно, пренесе „Ројтерс“.

Трамп додаде дека мисли оти ќе се случи нешто убаво со Пјонгјанг, но не изнесе повеќе детали.

извор: Makfax