Ерика Суприм Бариера (28), ќерката на американскиот рапер Ерик Б, загина во сообраќајна несреќа во понеделникот вечерта.

Според извештајот на полицијата, автомобилот во кој била запрел на средината на коловозот и на него налетал камион кој не успеал да ја намали брзината и да запре.

Во неделата утрото таа се движела по средната лента на коловозот во Конектикат и поради непознати причини ја намалила брзината, а во нејзиното возило удрил камион. Возачот на камионот не бил повреден во судирот, а Ерика претрпела сериозни повреди на кои им подлегнала по пристигнувањето во болницата.

Оваа вест ја потврди познатиот рапер Ерик, кој се збогува од својата ќерка.