Кавадарчанец роден 1983 година загинал вечерва откако тракторот кој го возел се превртел во близина на кавадаречкото село Крњево, потврдија за МИА од Итната медицинска помош во Кавадарци и портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Тој рече дека се врши увид на лице место и засега не може да каже повеќе детали за сообраќајната незгода.