На 25.07.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека Д.Ј.(28) од Скопје, додека изведувал работни задачи во градежна фирма на ул.„Јордан Мијалков“, паднал и се повредил. Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Увид бил извршен.