Емина Јаховиќ важи за една од најпопуларните пејачки на овие простори. Пејачката е многу горда на својот успех, но пред се на своето семејство.

Емина е мајка на две прекрасни момчиња, а фотографијата на едниот од нив неодамна ја објави на својот Инстаграм.

-Мојот син, мојата љубов-напишала Јаховиќ во опис на фотографијата која ја сподели со фановите, која за кратко време доби мноштво лајкови.