x

Тошевски на клупата на Ростов на дербито со Зенит, ќе добие ли шанса да дебитира!?

tosevski-zenit

Давид Тошевски во дербито на Првата лига на Русија, на мечот Ростов – Зенит, е на клупата на домашниот тим. Во моментов се игра првото полувреме, а гостите водат со 1:0. Дали тренерот Карпин ќе му даде шанса на нашиот интернационалец да дебитира во дресот на Ростов, останува да се види. На минатиот меч Македонецот не беше во комбинација.

Да се потсетиме дека ова лето Давид направи трансфер од Работнички во Ростов за вкупно 3 милиони евра.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата