x

Тимот што направи шест замени службено го загуби мечот!

proleter

На супер интересниот меч минатиот викенд во Супер лигата на Србија, во кој се сретнаа Раднички Ниш и Пролетер, гостинскиот тренер направи голем кикс, направи шест замени, а дозволени се пет. Па затоа денеска Заедницата на прволигашите, која го води превенството во Србија, одлучи натпреварот службено да го регистрира со 3:0 за противничкиот тим.

Ова нека биде добра поука за оние тренери кои не знаат да бројат, па сакаат место пет да направат една замена повеќе.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата