x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: ТСЦ и Војводина со малку голови ќе ја отворат сезоната во Србија

tiket-4

Денеска со три меча се крева завесата за новата сезона во Србија. Спартак Суботица е фаворит против новиот прволигаш Златибор, а дербито на денот е ТСЦ Бачка и Војводина на кој сметаме дека ќе има малку голови, односно двете екипи ќе одиграат тврдо. Двата меча почнуваат од 19 часот. Еден час подоцна ќе се соочат Младост и Јавор.

Вечерва ако Јанг Бојс откине бод на гостувањето кај Сион ќе стане шампион на Швајцарија. Ние типуваме на многу голови исто како и на мечот меѓу Тун и Базел. Ст.Гален би требало лесно да излезе на крај со Ксамакс.

 

ТСЦ БАЧКА – ВОЈВОДИНА           0-2

СПАРТАК – ЗЛАТИБОР  1&2+

СТ. ГАЛЕН – КСАМАКС   1&2+

ТУН – БАЗЕЛ       3+

СИОН – ЈАНС БОЈС          3+

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата