x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Реал за титула, Лестер за ЛШ

Интересна понуда за спортско обложување имаме и за денеска. Нашиот избор денеска во ТИКЕТОТ на ДЕНОТ го почнуваме со очекувана победа на Реал (М) дома против Виљареал и потврда на титулатаво шпанската Ла Лига. По серијата победи, момците на Зидан во никој случај не смеат да дозволат „кикс“ на најважниот меч сезонава. Во Премиер лигата, пак, одиме на „кец“ на Лестер, кој по очајната серија резултати, денеска мора да победи дома доколку сака да остане на тоа 4. место на табелата кое води во ЛШ. ТИКЕТОТ ќе го дополниме со уште три интересни средби.

  1. 19.00 Лестер – Шефилд Ј. 1
  2. 21.00 Селта – Леванте 3+
  3. 21.00 Реал (М) – Виљареал 1
  4. 21.15 Саутемптон – Брајтон
  5. 21.45 СПАЛ – Интер 2

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата