x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Пет „супер единици“ за одлична квота

Вчера паднавме само на една, но денеска одиме со уште еден идентичен избор – пет „кеца“. Домашните и денеска ги фаворизираме на пет интересни натпревари, па ТИКЕТОТ на ДЕНОТ со Mozzart спортските обложувалници ќе донесе и одлична квота. Со оглед на тоа што сите мечеви се со одлична квота, овде може да се одигра и систем (3/5 или 4/5).

  1. 14.00 Лариса – Паниониос кт 1 (1.75)
  2. 17.30 Тотенхем – Челзи кт 1 (2.45)
  3. 19.00 Стеауа – Универзитатеа кт 1 (1.85)
  4. 20.00 Ориенте П. – Ројал Пари кт 1 (2.00)
  5. 21.00 Реал (М) – Атлетик Б. кт 1 (1.40)
  • ВКУПНА КВОТА: 22,21

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата