x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Пет единици, супер квота

Вчера малку недостасуваше да врземе два успешни дена. Нема време за очајување, затоа што денеска имаме нов избор со Mozzart спортските обложувалници. Денеска одбравме пет интересни средби на кои очекуваме домаќините да го покажат сиот свој квалитет. Тргнуваме со победа на Радник во српската Суперлига, па одиме на победа во Мадрид, се до вечерниот дуел во Белгија каде чекаме Андерлехт да го завери ТИКЕТОТ.

  1. 16.00 Радник С. – Јавор 1 (1.70)
  2. 16.00 Атлетико (М) – Севиља 1 (1.95)
  3. 17.30 Заглебие – Лехиа 1 (1.90)
  4. 19.45 Витесе – Твенте 1 (1.75)
  5. 20.00 Андерлехт – Зулте В. 1 (1.35)
  • ВКУПНА КВОТА: 14,88

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата