x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Петочно комбо

tiket-sportmedia

Ден пред стартот на викендот се враќаме со интересен петочен ТИКЕТ на ДЕНОТ. СПОРТМЕДИА за вас денеска направи тикет со пет интересни средби. Почнуваме со премиерлигашката пресметка на „Ст. Мери“ каде и Саутемптон и Њукасл ќе влезат со желба за победа, а очекуваме отворен фудбал и најмалку по еден гол во двете мрежи. На дуелот во Италија, Сасуоло треба да ја потврди добрата форма и очекуваме победа над Удинезе, а Бешикташ има мала предност на гостувањето кај Газиантеп, па на оваа средба ќе одиме со двојна шанса, Х2.

  • Саутемптон – Њукасл ГГ
  • Газиантеп – Бешикташ Х2
  • Сасуоло – Удинезе 1
  • Хорн – Рапид II 3+
  • Јаблонец – Брно 1

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата