x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Осијек и Локомотива за место во ЛШ, Ријека чека од позадина

tiket-4

Каков меч во последното коло во хрватскиот шампионат. Вечерва ќе биде познат вториот патник во квалификациите за Лигата на шампионите, а за тоа место се борат три екипи. Во директна борба играат Осијек и Локомотива. И двете екипи имаат исто бодови (по 62), со тоа што домашните се со подобра гол-разлика. Реми не им одговара, затоа што во тој случај со победа на Ријека над Истра, а тоа се очекува, ријечани ќе го освојат второто место.

А влогот е голем, не само пласман во 2. претколо на ЛШ туку и парична награда од 120.000 евра.

Ние очекуваме победа на Осијек како и убедлив триумф на Ријека.

 

ОСИЈЕК – ЛОКОМОТИВА             1

РИЈЕКА – ИСТРА               1&4+

НАПОЛИ – САСУОЛО     1

БРАН  – КРИСТИЈАНСУНД            2-3

БЕНФИКА – СПОРТИНГ  2-3

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата