x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Нагелсман ги знае тајните на Хофенхајм, „кец“ на „Местаља“

Во очекување на викендот, еве го нашиот денешен избор за ТИКЕТ на ДЕНОТ со Mozzart спортските обложувалници. Тргнуваме од рестартираната Ла Лига и мечот на „Местаља“. Валенсија го пречекува Леванте, за кој може да кажеме дека секогаш игра турбулентно, па прашање е во каква форма ќе го дочека продолжението на лигата. Валенсија дома е силна и ретко губи бодови, оттука овде очекуваме домашна победа. Сосема спротивно ќе биде во Германија. Таму РБ Лајпциг доаѓа на гости кај Хофенхајм, а гостинскиот тренер Нагелсман ги знае сите тајни на домашните од каде и се пресели кај „биковите“. „Двојката“ ќе биде добредојдена за Лајпциг во трката за врвот.

  1. 20.00 Фенербахче – Кајсериспор 1 (1.50)
  2. 20.30 Хофенхајм – РБ Лајпциг 2 (1.50)
  3. 21.05 Локомотива (З) – Динамо (З) 3+ (1.85)
  4. 22.00 Валенсија – Леванте 1 (1.70)
  5. 22.15 Спортинг (Л) – П. Фереира 1 (1.50)
  • ВКУПНА КВОТА: 10,61

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата