x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Моќен „кец“ на Ханза, голови во Дортмунд

И вчера за малку ќе имавме нов добитен тикет, но сензацијата во Купот на Шпанија и елиминацијата на Атлетико (М) не пресече. Но предизвикот за спортско обложување денеска продолжува. Со Mozzart спортските обложувалници подготвувме нов супер ТИКЕТ на ДЕНОТ. Во него, покрај очекуваната победа на Борусија (Д) над Келн во меч со најмалку 3 гола, ќе одиме и на еден силен и моќен „кец“ на мечот од 3. Бундеслига меѓу Ханза и Халешер. Домашните за нас се фаворити, а добрата квота се надеваме ќе ни оди во прилог.

  1. 18.00 Ал Ахли – Ал Шарјах вг 3+ (1.55)
  2. 19.00 Ханза – Халешер кт 1 (2.55)
  3. 20.00 Телстар – Топ ОСС кт 1 (1.55)
  4. 20.00 Де Графшап – МВВ вг 3+ (1.40)
  5. 20.30 Борусија (Д) – Келн кмб 1&3+ (1.47)
  • ВКУПНА КВОТА: 12,61

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата