x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: „Кец“ на Милан, голови на Кероу Роуд

Денешниот наш избор за ТИКЕТ на ДЕНОТ го почнуваме со пресметката во Италија меѓу Милан и Болоња. Без разлика што гостите се исклучително незгоден и цврст тим, Милан е во извонредна серија и ќе направи се да дојде до нова победа на домашен терен. Патот до Европа за „росонерите“ е токму преку победи на вакви мечеви, за во завршницата да се обидат да дојдат што поблизу до врвот. „Кецот“ овде е реален. На останатите дуели главно се фокусираме на погодоците.

  1. 18.15 Лариса – Ксанти 0-2
  2. 18.30 Норич – Барнли 3+
  3. 19.30 Каљари – Сасуоло ГГ
  4. 20.00 Рио Аве – Санта Клара 3+
  5. 21.45 Милан – Болоња 1

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата