x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: „Кецови“ на Тотенхем, Бодо и Монако

tiket-4

Денешниот изборо во ТИКЕТОТ на ДЕНОТ падна на три „кеца“ и два меча на голови. Ќе почнеме најпрво со фикс единиците. Тотенхем го пречекува Њукасл и според формата, момците на Мурињо денеска треба да ги прокнижат трите бода. Слично треба да биде и бо Франција, каде Монако го пречекува Стразбур со очигледна фаворитска улога, како и фантастичниот Бодо во Норвешка, кој дома против Валеренга треба да ја покаже својата вистинска вредност сезонава. На голови, пак, ќе ги одиграме дуелите Наполи – Џенова, каде освен што ќе има најмалку три гола, веројатно ќе стрелаат и двата тима, додека само 3+ ќе одиграме на мечот во Холандија 2 меѓу Волендам и Го Ахед Иглс.

  • Тотенхем – Њукасл 1
  • Монако – Стразбур 1
  • Волендам – Го Ахед Иглс 3+
  • Бодо – Валеренга 1
  • Наполи – Џенова ГГ3+

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата