x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: „Кецови“ на Лион, Војводина и ПАОК

tiket-sportmedia

Петок е ден во кој полека ги подготвуваме тикетите за овој викенд. Денеска имаме нов избор од пет меча во ТИКЕТОТ на ДЕНОТ на СПОРТМЕДИА. Почнуваме со три „фикс“ единици на неколку интересни дуели. Лион по сите пропуштени шанси на стартот на сезоната, денеска на дуелот со Ним, едноставно, не смее да дозволи ново разочарување. „Кецови“ чекаме и во Нови Сад на дуелот меѓу Војводина и Радник С., како и на мечот во Грција меѓу ПАОК и Атромитос. На премиерата во Бундеслигата можно е да има и повеќе голови, но со оглед на тоа што е почеток на сезоната ќе одиме со 2-4 гола.

  • 18.00 Војводина – Радник С. 1
  • 18.00 ПАОК – Атромитос 1
  • 18.00 В. Јихлава – Лисен 3+
  • 20.30 Баерн (М) – Шалке 2-4
  • 21.00 Лион – Ним 1

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата