x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Играме на Кардиф и Хамарби

tiket-sportmedia

Второто полуфинале од плеј-офот во Чемпионшип денеска ни го носи дуелот меѓу Кардиф и Фулам. Велшаните се силно мотивирани да се вратат во Премиер лигата и тоа се на пат да го остварат со оглед на тоа што имаат два тима во овој плеј-оф. Свонси вчера победи на првиот меч со Брентфорд, а не се сомневаме дека и Кардиф денеска нема да пропушти прилика за славење. „Кец“ ќе одиграме и на Хамарби против Еребро. Домашните се многу подобар тим и тоа мора да го потврдат. Остатокот од ТИКЕТОТ ни носи и еден двознак Х2 на меч од Серија Б во Италија меѓу Беневенто и Киево, затоа што на гостите ова им е одлучувачки меч за место во плеј-офот.

  1. Кардиф – Фулам 1
  2. Беневенто – Киево Х2
  3. Хамарби – Еребро 1
  4. Тромсо – Ојгарден 3+
  5. Клифтонвил – Гленторан 3+

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата