x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Ефикасен фински дуел и двојка на Алмере

tiket-na-denot

Во лимитиран број на натпревари се обидовме од тоа што го има на понудата да формираме микс-тикет. Дербито во Финска е СЈК-Хелсинки, поранешниот во дуел со актуелниот шампион. Очекуваме ефикасен меч.

Во Холандија двојка на Алмере затоа што оваа екипа е во победнички ритам, додека Ден Бош е во катастрофална форма, два порази по ред со резултати 6:1 и 2:1. Ако двојката ви е ризична одиграјте ГГ.

Во Португалија Феиренсе – Чавес 1, потоа имаме меч од Хондурас Платенсе-Прогресо на кое играме 1&3+ што е чест исход на последните неколку меѓусебни средби.

И последниот меч е Спортинг Кристал – Универзитариот од перуанската лига.

 

 

СЈК – ХЕЛСИНКИ              3+

ДЕН БОШ – АЛМЕРЕ       2

СПОРТИНГ КРИСТАЛ – УНИВЕРЗИТАРИО            2-3

ФЕИРЕНСЕ – ЧАВЕС         1

ПЛАТЕНСЕ – ПРОГРЕСО 1&3+

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата