x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Единици на Спортинг и Лозана, двојка на Грасхоперс

Денеска помал избор на фудбалски натпревари, па се обидовме да направиме еден микс. Реал Мадрид – Алавес е чиста единица, само се двоумиме околу бројот на голови. Со оглед на порозната одбрана на Алавес сметаме дека ќе има 3+ но и не повеќе од пет.

Единици на Спортинг и Лозана се реални исто како и двојката на Вил-Грасхоперс. Лозана и Грасхоперс водат борба за првото место во Втората швајцарска лига и не би смееле да си дозволат киксови.

Данскиот дуел меѓу Фредеричија и Нествед го ставивме 2-3 што е во рамките на традицијата од меѓусебните дуели.

 

РЕАЛ М. – АЛАВЕС          1&3-5

СПОРТИНГ – САНТА КЛАРА         1

ЛОЗАНА – ШАФХАУЗЕН                1&2+

ВИЛ – ГРАСХОПЕРС        2

ФРЕДЕРИЧИЈА – НЕСТВЕД           2-3

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата