x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Единица на „топчиите“ и голеада во Монтевидео

Тесен избор на натпревари, но сепак, заедно со Mozzart спортските обложувалници, секогаш има добра причина да се направи ТИКЕТ на ДЕНОТ. Денеска полека како загревање за викендот кој ни претстои. Чекаме победа на Арсенал дома против Брајтон и голеада во меч во Уругвај. Во азискиот Гулф Куп на дуелот Саудиска Арабија – Катар претпоставките велат дека треба да дојде по најмалку еден гол во прво и во второ полувреме. Останува да видиме.

  1. Арсенал – Брајтон кт 1 (1.60)
  2. Сан Хозе – Ориенте П. кмб 1&3+ (1.65)
  3. Рампла Ј. – Атл. Феникс вг 3+ (1.60)
  4. Палмеирас – Гоиас вг 2-4 (1.45)
  5. Саудиска Арабија – Катар кмб 1+1П&1+2P (1.60)
  • ВКУПНА КВОТА: 9,80

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата