x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Единица на Болоња, двојка на Розенборг

tiket-4

Еден неделен микс предлог за вас. Два меча од англиската Премиер лига на кои сметаме дека ќе има голови во двете мрежи. Розенборг бавно ја почна сезоната во Норвешка но веројатно нема трет пат по ред да изгуби од Хаугесунд. Квотата на двојка е одлична, па ќе им ја дадеме довербата. Исто така и на Болоња која игра дома со веќе испаднатиот Лече.

 

ЧЕЛЗИ – ВУЛВЕРХЕМПТОН          ГГ

АРСЕНАЛ – ВОТФОРД    ГГ

БОЛОЊА – ЛЕЧЕ              1

СТАРТ  – СТАБЕК               ГГ

ХАУГЕСУНД – РОЗЕНБОРГ            2

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата