x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Голови на „Етихад“, сушно на „Вила Парк“

Како никогаш во претходните денови, денеска имаме обемна понуда за обложување. Бројот на фудбалските натпревари кои денеска се на распоред ни даваат навистина широк избор на дуели, а со тоа и можностз а нови добивки. Во Mozzart спортските обложувалници направивме избор од пет нови средби за ТИКЕТОТ на ДЕНОТ во кои влегоа и премиерните дуели во Премиер лигата со кои денеска сезоната практично продолжува. Ако се оди според планот, Манчестер Сити и арсенал треба да ни понудат една голеада како за враќање на сезоната, за разлика од Астон Вила и Шефилд Ј. кои според трендот претходно, веројатно ќе одиграат со максимум гол или два. Од Шпанија го одбравме дуелот Ваљадолид – Селта каде сериозна предност му даваме на домаќинот, но за поголема сигурност ќе одиграме двојна шанса, 1Х. На финалето од купот на Италија чекаме од 1-3 гола.

  1. 19.00 Астон Вила – Шефилд Ј. 0-2 (1.72)
  2. 19.30 Ваљадолид – Селта 1Х (1.45)
  3. 21.00 Јувентус – Наполи 1-3 (1.38)
  4. 21. 15 Манчестер С. – Арсенал ГГ3+ (1.85)
  5. 22.00 Осасуна – Атлетико (М) 0-2 (1.53)
  • ВКУПНА КВОТА: 9,74

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата