x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Голови во Париз, мала предност за Ливерпул

Вчера паднавме само на Тотенхем. Не успеа да постигне ни гол во Германија, иако останатите четири типа излегоа прилично лесно. Денеска одиме со нов избор во соработка со Mozzart спортските обложувалници.

Од дуелите во ЛШ очекуваме два можеби сосема различни меча. Голеада во Париз зад затворени врати и тежок меч со голема борба во Ливерпул. На дуелот во Париз, ПСЖ и Борусија (Д) ќе се чувствуваат како на тренинг, а тоа не ретко е причина да се очекува и малку поголема ефикасност. 4 гола би требало да има, можеби и повеќе. Ливерпул е во мала предност на „Енфилд“, би требало да обезбеди победа, но ние ќе одиме со еден комбиниран тип. Останатите три дуели  се исто така доста неизвесни, ќе ги одигтраме со конечен тип и еден меч на голови.

  1. 18.00 Лехија – Пиаст Г. 2-4 (1.50)
  2. 18.00 Малатиаспор – Трабзонспор 2 (1.80)
  3. 18.30 Борусија (М) – Келн 1 (1.85)
  4. 21.00 ПСЖ – Борусија (Д) 4+ (1.82)
  5. 21.00 Ливерпул – Атлетико (М) 1Х&2+ (1.45)
  • ВКУПНА КВОТА: 13,18

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата