x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Голови во Кајзери и Севиља

Два меча од данската Втора лига ставивме во Тикетот на денот, а тоа е мечот меѓу лидерот Вејле и последниот Роскилде на кој очекуваме сигурна победа на домаќинот СП 1 или можете да пробате комбинација 1&4+.

Виборг кој е втор и брка промоција игра со екипата кандидат за испаѓање и тука би ставиле 1.

Севиља нема право на грешка против Еибар (1&2+), а голови очекуваме и на мечот Кајзери-Бешикташ. На претходните два меча имаше 4+ голови и тоа ГГ4+.

Во германскиот плеј-оф очекуваме тврд меч но и реми па преку пенали да биде решен победникот.

 

СЕВИЉА – ЕИБАР            1&2+

КАЈЗЕРИ – БЕШИКТАШ 3+

ВИБОРГ – НОКОБИНГ    1

ВЕЈЛЕ – РОСКИЛДЕ         СП 1

ХАЈДЕНХАЈМ – ВЕРДЕР 0-2

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата