x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: ГГ во Неапол и Рим

Со Mozaart спортските обложувалници, денеска имаме нов ТИКЕТ на ДЕНОТ. Има добар избор на натпревари за типување, а ние се задржавме на некои од оние кои е бидат во фокусот на целокупната фудбалска јавност. На двата дерби меча во Италија ќе одиме со играта ГГ со оглед на неизвесноста која ќе ги испрати и дуелот во Неапол и оној претходно во Рим. Единица ќе одиграме на мечот од француската Лига 1 меѓу Нант и Бордо, а имаме и силен 3+  во Грција.

  1. 15.30 Вердер – Хофенхајм вг 3+ (1.45)
  2. 17.00 Нант – Бордо кт 1 (2.00)
  3. 18.00 Рома – Лацио тгг ГГ (1.53)
  4. 18.30 АЕК – Олимпијакос вг 3+ (2.15)
  5. 20.45 Наполи – Јувентус тгг ГГ (1.58)
  • ВКУПНА КВОТА: 15,07

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата