x

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: ГГ во Лион, Реал со мала предност пред Сити

И денеска неочекуваат две интересни пресметки во Лигата на шампионите, кои секако, се најдоа и во нашиот ТИКЕТ на ДЕНОТ со Mozzart спортските обложувалници. Тргнуваме со дуелот меѓу Реал (М) и Манчестер Сити на кој мала предност им даваме на домашните, без разлика што се во серија од два меча без победа. Реал, според нас, е поблиску до успех, но не очекуваме некаква голеада, па затоа искомбиниравме тип 1Х со 0-3 гола. Во Лион ќе одиграме ГГ, а на ТИКЕТОТ ќе додадеме уште три интересни средби кои прават одлична квота.

  1. 18.00 Чукарички – Вождовац 1 (1.65)
  2. 20.45 Шефилд В. – Чарлтон 0-2 (1.80)
  3. 20.45 Тернана – Бари 2+ (1.43)
  4. 21.00 Лион – Јувентус ГГ (2.00)
  5. 21.00 Реал (М) – Манчестер Сити 1Х&0-3 (1.97)
  • ВКУПНА КВОТА: 16.73

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата