x

Тикет на денот: Вердер наклонет на ремија, Палас и Њукасл на ГГ

tiket-na-denot

Петочен микс. Ново коло во европските првенства и ова е нашиот избор за денеска. Вердер зареди со натпревари со резултат 1:1 веројатно нема повторно да игра така на гостувањето кај Волфзбург. Ставивме 2-3 гола иако може да се оди и на 3+.

ЛДУ Кито има четири победи по ред против Олмедо и очекуваме и пета. Замалек и Ал Ахли е финалето на африканската Лига на шампионите. Очекуваме тврд дуел.

 

ПАЛАС – ЊУКАСЛ           ГГ

СТРАЗБУР – РЕН               0-2

ВОЛФЗБУРГ – ВЕРДЕР    2-3

ЗАМАЛЕК – АЛ АХЛИ     0-2

ЛДУ КИТО – ОЛМЕДО   1

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата