x

Тељо донесе победа на Бетис во 95. минута

betis

Кристијан Тељо во 95. минута погоди, и донесе победа на Бетис на гостувањето кај Алавес.

Екс фудбалерот на Барселона влезе од клупата, и донесе три бода на тимот кој сезоната ќе го предводи Мануел Пелегрини.

Бетис во текот на целиот меч беше подобар ривал, имаше повеќе од играта, од шансите и од поседот, но успеа да го „скрши“ отпорот дури во судиското надополнување.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата