Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска попладне на патот кон манастирот Пантелејмон. Возило во сива боја излетало од патот и се превртело на кров.

Се уште не е познато како случила несреќата и кои се причините. Затоа дали има повредени и колку луѓе биле во автомобилот, повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.