Најмалку две лица се повредени во судир на два автомобили вечерва во Бутел, дознава 24 Инфо.

Сообраќајната несреќа се случила на крстосницата од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ и улицата „Ферид Бајрам“ кај старото кино „Бутел“, и тоа помеѓу автомобили „голф 2“ и „голф7“. На местото веднаш дошла екипа на Итната помош, која однела во болница две лица кои се превезувале во постариот „голф“.