x

Тешка несреќа: Велосипедист падна од мост (ВИДЕО)

screenshot_1-4

Белгискиот вепосипедист Ремцо Евенепоел доживеа тешка несреќа на трката околу Ломбардија. Тој падна од мост и веднаш е пренесен во болница. Евенепоел бил меѓу водечките на околу 50 км до целта, но при спустот удрил во десната страна на мостот, а потоа се превртел и паднал во провалија. Среќа што тука имало многу дрва па тие го ублажиле тој страшен пад. Првите извештаи од болницата велат декка велосипедистот добро се чувствува, а неговиот тим се огласи на Твитер.

Им благодариме на сите кои во своите пораки посакаа се најубаво за Евенепоел, тоа многу ни значи. Ве молиме да не се шпекулира со здравствената состојба на нашиот велосипедист. Кога ќе знаеме повеќе информации за неговата состојба веднаш ќе ги објавиме“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата